Naše Polabí
Vlastivědný občasník
Číslo 5
V letošním roce uplynulo sto let od úmrtí historika a pedagoga Justina Václava Práška, kterého si v pátém čísle připomeneme. Dokončíme s autorem Petrm Čeňkem seriál o historii staroboleslavské školy, Martin Hůrka nás provede polabskými vinicemi, neopomineme ani významné datum v českých dějinách - 17. listopad (1939 a 1989). Sto let uplynulo také od konání okresní hospodářské výstavy v městské jízdárně. Na poválečná léta na Dupandě zavzpomínal pan Bohuslav Dvořák, na svá gymnaziální léta Petr Čeněk. Vzpomínky pamětníků doplní druhá část vzpomínání paní Hedviky Dvořákové.
Číslo 4
V letošním roce by oslavil sté narozeniny Eduard Petiška, spisovatel, básník, překladatel, autor knih pro děti, čestný občan našeho města. Tomuto autorovi je věnována část jarního čísla. Dále se můžete seznámit s pokračováním historie gymnázia a boleslavské školy, připomeneme i skutečnost, že brandýská nemocnice nás léčí již více než šedesát let, najdeme.stopy Bedřicha Smetany v Polabí. Nechybí ani úvodní slovo Petra Čeňka, tradiční zamyšlení Petra Kukala a vzpomínky Hedviky Dvořákové na dětství zaslané do literární soutěže seniorů Polabská vrba.
Číslo 3
Číslo 2
Číslo 1
V tomto čísle najdete fejeton Petra Kukala, připomenutí brandýského působení Ladislava Smoljaka, vzpomínky Milice Čeňkové, nahlédnutí do historie brandýského gymnázia a mnohé další zajímavé texty ze současnosti i minulosti našeho regionu.
Verze v pdf
Příloha č. 1
Přílohou je bibliografie sborníku NAŠE POLABÍ, který vycházel v letech 1923-1935.
Elektronický občasník regionálního charakteru
Cíl: shromažďování a zpřístupňování informacích z regionu Polabí a o regionu Polabí, tak, jak tomu bylo ve dvanácti ročnících sborníku Naše Polabí, který v letech 1923–1934 vydával Okresní osvětový sbor a učitelstvo okresu Brandýského. prostor pro prezentaci příspěvků z řad odborné i laické veřejnosti zabývající se polabským regionem.